Designed by Veethemes.com

Łukasz Jemioł Basic i MALGRAU / 10. edycja Fashion Philosophy Fashion Week Poland


24 października miałam okazję po raz drugi zasiąść na widowni Fashion Week Poland. Największe wydarzenie modowe w Polsce, jednak z roku na rok obserwuje się coraz to gorszą organizację wydarzenia, pracę speców od reklamy i kolejne ważne nazwiska i marki rezygnujące z wystawiania swoich kolekcji. Szkoda. Ale o tym i o kilku innych sprawach w jednym z najbliższych postów, będącym formą mojego własnego backstage'u FWP.

A teraz o moich pozytywnych wrażeniach z tego dnia. Zacytuję tutaj słowa Harel, która trafnie nazwała, to o czym zaraz napiszę: 
'Plusy dzierży resztka dobrych projektantów, którzy pozostali na pokładzie tonącego okrętu.'.
Chodzi tutaj o Nenukko, Dawida Tomaszewskiego, Michała Szulca i Łukasza Jemioła. Tego ostatniego chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Podczas 10. edycji FWP obchodził on 2 urodziny swojej linii BASIC, którą prezentuje w Łodzi. Muszę przyznać, że nawet jeśli nie udało mi się być na którejś z edycji, to bacznie oglądałam relacje na żywo w internecie. Niestety, pokazy Łukasza Jemioła mnie rozczarowywały. Brakowało mi w nich pomysłu i świeżości. Dałam mu szansę podczas tej edycji.
Totalne zaskoczenie. Podobało mi się wszystko. Od ubrań prezentowanych przez modelki po muzykę. Klimat hippi, piękne długie, wełniane swetry, ciekawe konstrukcje. Kolorystyka stonowana, opierająca się gównie na beżach, szarościach i odcieniach niebieskiego. 
Dla mnie lato, a kolekcja dotyczyła wiosny-lata 2015, kojarzy się jednak z pełną paletą barw. Rozumiem, że taka była wizja projektanta i doceniam jego konsekwencję. 

Po pokazie zatrzymała mnie dziennikarka RMF FM i poprosiła o wywiad na temat pokazu. Niezmiernie miło było mi mówić o pokazie w superlatywach, tym bardziej, że okazałam się jedyną osobą, która miała okazję zrelacjonować pokaz Łukasza Jemioła.
MALGRAU - marka założona przez Igę Szuchiewicz, finalistki m.in. Złotej Nitki w Łodzi. Jej najnowsza kolekcja idealnie odzwierciedla klasę, a za razem komfort. Pierwsze co się rzuca w oczy, to świetne materiały: jedwab, len z kaszmirem i bawełna. Ubrania wyglądają luksusowo, pomimo swojej prostej formy. Jeśli chodzi o mnie, to wszystkie ubrania MALGRAU, prezentowane na wybiegu, z przyjemnością bym nosiła. 

Dla mnie prawdziwe odkrycie!

Zobaczcie relację z wybiegu:Łukasz Jemioł Basic

MALGRAU
zdjęcia 

ARTUR KOSTKOWSKI http://arturkostkowski.pl/

2 komentarze:

  1. Kolekcja i pokaz Jemioła najbardziej mi sie podobał , ale też Natasha przypadła mi bardzo do gustu jak i tu ww malgrau - ... Mam tylko taką osobistą refleksję na temat całokształtu imprezy - ale zachowam dla siebie ;) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo ładna kolekcja ;)
    lubię styl Jemioła
    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń